SEXTING Nedir

SEXTING Nedir

SEXTING Cinsel İçerikli Mesajlaşma Nedir?

Sevgilinizi, Eşinizi yada Yeni tanıştığınız arkadaşınızı uzaktan tahrik etme, cinsel tatmin duygularını arttırma, cinsel birliktelik için bağ kurmayı amaçlayan seks içerikli yazı, görüntü, video gibi paylaşımlarla cinsel içerikli mesajlaşmanın gerçekleştirilme eylemine verdiğimiz isimdir.

Zevk, Tutku, Şehvet telefon mesajlarının ucunda!

SEXTING ne kadar gerekli, dozu nedir ve ne gibi tehlikeler barındırıyor?

ONU UZAKTAN TAHRİK EDİN…

Bir slogan gibi görünüp ilgi çekici, merak uyandırıcı olsa da seks içerikli mesajlar kötü niyetli kişilerin de yakında takip ettiği tehlikeli kapının açıldığı bir yerdir.
Siz siz olun yüzünüzü gösteren resimler, kişisel bilgileriniz, aile durumunuz gibi sizi tehlikeye atacak bilgileri paylaşmayınız.
Aşk tesadüfleri sever deyimi bu platformlarda geçerli olmadığı gibi amaç adı ile özleşen cinsel paylaşım dışında bir realite olması mümkün değildir.
Bu sebeple, aşk, evlilik yerine cinsel hazzı yaşayacağınızı yada bir anda karşınıza bir penis resminin gelmesine şaşırmayın.
Bu durum küçük yaşta telefon kullanan çocuklarımız için önem taşıdığı gibi ailelerin bu konuda bilgi sahibi olmaları ve telefonlarında kullandıkları uygulamaları gözden geçirmeleri önem taşımaktadır.

SEXTING - Yetişkinler İçin Ne Kadar Sağlıklı?

Sexting çiftler arasında büyük yıkımlara sebep olmaktadır.
Kadın yada erkek seks mesajları ile karşılaştığında ilişkiyi buna evlilikler de dahil bir anda sona erdirebiliyor veya bir çok çift daha sonradan bu yönünü bildiği için boşanma da kendi aleyhine kullanabiliyor.
Zira siz güven odaklı baktığınız için ilerleyen zaman içinde bu mesajların size bir silah olarak kullanıldığını mahkeme salonunda öğrenebilirsiniz.
Birçok ünlü sanatçı da bu sorunla yüz yüze gelmiş birçoğu da seks mesajı gönderdikleri yönünde itiraflar da bulunmuşlardır.

SEXTING – Eşler Arasında Ki Rolü

Kötü yanlarının dışında hayatınıza renk katacak yönleri var mı evet var.
Akşam eşiniz yada partneriniz eve gelmeden önce ona yeni aldığınız jartiyer takımı giydikten sonra göndereceğiniz resim partnerinizde ki duyguyu şehveti kat be kat artıracak ve ilişkide ki hazzı da kuvvetlendirecektir.
Monoton ilişkilerinizde arada fotoğraf ve video yerine olayı daha basit tutarak ve sadece mesaj atın. ‘Burada olsaydın, sana neler yapabileceğimi hayal etmeni istiyorum’ gibi çok açık seçik değil fakat gerekli mesajı veren cümleler kurun. Partnerinizin tahrik olması için bu kadarı bile yeterli olacaktır.
Hayal gücünüzü zorlayın – internet ortamında kurgulanmış hazır kalıplar yada örnek metinler yerine kendi hayal gücünüzü katın hedefiniz direkt seks yerine merak uyandıran, ruhunu okşayan içinde gizli mesajlar veren emoji ifadelere yer verin.

SEXTING - Bağımlılığı

Araştırmalara göre dünya genelinde çiftlerin yüzde 54’ü sexting müptelası olduğu yönündedir.
Eğer her gün kendiniz ifşa edecek resimler çekip sosyal medya ağlarında paylaşmadan duramıyorsanız bağımlı olduğunuzu söyleyebiliriz.
İnsanların kendi dünyasında ki yalnızlığına en kolay çözüm sağlayan gizemin ve özgürlüğün adresi olarak gördüğü internet ve sosyal medya ilişkisi psikologların da zorlandığı alanlardan biri haline gelmiştir.

Bilgilendirme!

Özellikle birçok portal ve haber sitesinde bunun bir yaşam tarzı şeklinde neredeyse övünç olarak yazılması merak uyandırma, özendirme yolunda olduğunu üzülerek belirtmek istiyorum.
Bu yazının amacı sadece bilgi amaçlı şahsım tarafından ele alınmıştır.
Bu nedenle sık kullanılan sosyal medya isimlerine yer vermeden iyi kötü yanlarını ele alarak sizlerle paylaştım.
Bu konuda öneri ve sorularınız için iletişim linkinden ulaşabilirsiniz.

Cinselliğin Doğru Yaşandığı Yerde, Saygının Olmaması Mümkün Olamayacağı Gibi, Bilgiyi Doğru Paylaşmak Bizim En Birinci Vazifemiz, Çünkü Bilgi Paylaşınca Çoğalır. Zaman Ayırıp Okuduğunuz için Teşekkür Ederiz.

Cinselizm Web Editörü ve Seksolog Yazar Korcan Barış...

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ