Suç Elmalı Suçlular Olmadı

Suç Elmalı Suçlular Olmadı

Suç Elmalı, Suçlular Olmadı!

Konu: #elmalıdavası

Suç: Hak İhlali

Davacı: Masum Çocuklarımız

Davalı: Sen, Ben, Hepimiz

Kaş yaparken göz çıkarmak sözünün karşılığı #elmalıdavası etiketi doğrular niteliktedir.

Baştan başlayalım isterseniz,

Adaletin izne çıktığını bilen ve adalet için benimde bir sözüm var, üstüme düşen bir görevim var, haklılığı ile Elmalı Davasında verilen kararın akla, vicdana sığmadığı yanlış bir karar verildiğini haykırmak istediğimiz de doğru bir yolda ilerlerdik.

Koruyamadığımız o masum çocuklarımız adalet kapısında adalet beklerken, en yıkıcısından irkilme ile adaletin yokluğuna isyan ettik.

Hiçbir vicdan buna sessiz kalamaz ve hiçbir vicdanda bunun karşılığı sus otur bu ülkede adalet var diyemezdi olanlar karşısında.

Adalet, vicdanları ve bu ülkeyi terk etmiş olmalıydı ki hep birlikte masum çocuklarımız için adalet arıyoruz, bu acı bir gerçek.

Normal olması gereken bu suçların değil adının yazılması konuşulması bile suç olmalı, bize lazım olan adalet.

Bir çocuğun geleceği, umutları, yarınları adaletin en keskin tarafı ile korunmalı, çocuklarımız söz konusu olduğunda, hiç birimizin haberi olmadan toplumun dengesinin, ahlak perdesinin bozulmayacağının garantisi arzu ettiğimiz adalet.

O kadar acı ki yaşananlar, tahammül gücünün bittiği yerde olduğumuzdan, bunu iyi okumalıyız kanaatindeyim.

Tüm dünyada ADALET, bizden çok çocukların önceliği olmalıdır doğru olan.

Dünyada tek çocuk bayramı olan bir ülkede bunu yazmak adına duyduğum utancı kendi adıma yaşıyorum.

Öfke ile kalkanlardan olduk, zararına bir bakalım.

Empati bile yapmaya zorlandığımız, bir pedagog eşiliğinde yaşanılanlar resim, ses kayıtları ile mahkeme dosyasına kayda geçirilmiş.

Kayda geçirilen bu tutanak ve dosya raporları, hiç bir süratle kopyalanamayacağı, dava haricinde paylaşılamayacağı aksi halde hak ihlali sayılacağı topluma kamu spotu vb. yöntemler ile verilmediğinden, el birliği ile sosyal medya kamu spotu başarısızlığına imza atılmıştır.

Psikolojide, danışanın hiçbir bilgisi paylaşılamaz bu mesleki etiğe aykırı olduğu gibi pedagog raporu değil paylaşmak, suç dosyasından alınamaz bu sebeple en başta adaletin bu konuda toplumun ruh sağlığı için, yaşanan olaylar karşısında tekrarına mahal verilmeyecek gereklikleri sağlaması adına bir istişareye gitmesi lazım.

Peki Ne Oldu:

O çocuklarımızın, pedagog dosyası olduğu gibi sosyal medyada servis edildi ve hep birlikte suç işledik, adaleti ararken adalet yolunda kendimiz kaybolduk.

Öfkeye Kapılıp, Zararla Oturduk.

Sizin aklınıza gelmeyen başka bir pencereden bakalım, PEDOFİLİ eğilimli gizli kişiler içimizde yaşayan tehlikeler olduğu gibi bunların kim yada kimler olduğunu bilmiyoruz ama var oldukları gerçek .

Paylaşılan resimler, ses kayıtları bu bu kişilerde bir anahtarı açabilir mi, yarın bir çocuğumuz da aynı durumda kalırsa bizim bunda payımız ne kadar, daha ilerisi olma durumunu yazmanın zor olduğu gibi, bu pencereden bakmayı aklınızda tutun.

Bu dava dosyalarını paylaşanlar açık beyanlı suç işlemiştir, dosyaları servis edenler hak ihlali ile suçludur, adalet bu davanın koruyucusudur ve görevi kim ne şekilde, ne amaçla bu davanın dosyalarını deşifre etmiş ve paylaşmış, izini sürüp bulmalı gerekeni ivedilikle yapmalıdır.

Bitti Mi?

Bitmedi tabi, sosyal medya gücü dediğimiz güç çocuklarımızın hak ihlalini hiçe saymış anne babanın kimliğini deşifre ederek bu çocuklarımızın yaşam haklarını tehlikeye sokmuştur.

Bu çocuklarımız o anne ve babaları ile yaşadıklarını kendileri seçmediği gibi, yukarıda bahsettiğiniz adaletin içinde olan bir koruma maddesi olduğunu hiçe sayıp büyük harfler ile ad soyad, tc no, boy boy resimler ile servis edildi.

Şimdi o çocukların hayatı garantiye mi alındı, HAYIR.

Artık bulundukları çevrede yaşayamazlar, onların bir adı soyadı yok etiketleri var, şefkat ve sevgiye muhtaç olduklarında bir yetiştirme yurdu var, bu kimlikleri orada da onlarla birlikte var.

Sevgili okurlar, sevgili insanlık kendi adıma naçizane isteğim, konu çocuk olduğunda çok inceden düşünüp hareket edelim, yazdığımız yada paylaştığımızın neye mal olacağını az çok bilin diye bu satıları yazarken, geniş açılı bakmaya çalışıyorum, lütfen sizde geniş bir çerçeveden ele alın.

Onlar çocuk, bizde çocuktuk şimdi yetişkin olduk, hepimizin izleri yaşadığımız kadar ve izlerimiz arkamızda bıraktığımız çocuklarımıza emanet.

Bize emanet olanlara tabi ki sahip çıkacağız, gerekirse bir güç olmanın üstünde gayret göstereceğiz.

Ama bu yol ile değil.bu yanlışlar ile değil.

İşlenen bu büyük suç karşısında şimdi en az bende sizler gibi ADALET’in keskin tarafından, bir daha değil yaşanması, konuşulmasını bile güven altına alan, adaletin tecellisini bekliyorum.

Bu suça ortak kim varsa, zira bir kişi değiller, bu bir sefer yaşanmamış çok geniş detayları var, çekilen resimler ne amaçla çekildi, bu çekilen resimler, video da olma ihtimali göz önüne alınıp, kullandıkları sosyal medya hesapları, internet veri akışı ip dökümleri, telefon kayıtları, evde ne kadar dijital cihaz varsa hepsine el konulup geniş bir araştırma ile bu suça meyilli bu suça karışmış olan PEDOFİLİ kişiler olma ihtimalinin unutulmamasına dikkat edilmelidir.

ÇOCUK HAKLARI SÖZLEŞMESİ 'nin 27 Ocak 1995'te Resmi Gazete'de yayımlanarak Sözleşmede olan maddelerden, Yaşama ve gelişme hakkı, İstismar ve ihmalden korunma hakkı, Devlet tarından güvence altına alınmıştır.

Bu çocuklarımızın toplumda etiketlenmediği, bu çirkin olaylarla anılmayacağı, yaşamlarının güvence altında alındığını duymak bir nebzede olsa bize huzur vereceği gibi suçları kanıtlanmış suçluların yargılanmaları toplum nazarında en ağır ceza beklentisi yönündedir.

Burada yazdıklarım kendi görüş ve düşüncelerimdir.

Bir Hukukçu yada Çocuk Gelişimi uzmanı olmadığım gibi, kendi sorumluluğum dahilinde bilgi ve tecrübemi ve düşüncelerimi sizlere aktarmaya çalıştım.

Biz bu durumlara düşecek ne yaptık sorusu ile başlayıp, İSTANBUL SÖZLEŞMESİ yanlışından dönülmeli en az çocuklarımız kadar kadınlarımız da koruma altına alınmalı fikrimi yineleyerek,

Gelin hep birlikte önce:

ADALET,

ÇOCUK HAKLARI,

HAYVAN HAKLARI,

KADIN HAKLARI,

İNSAN HAKLARI, diyelim.

Elmalı halkına bu yapılanları mal etmeyelim, Elmalı davası diye çocuklarımızın haklarını ihlal etmeyelim.

Bu konuyu bir daha yazmak üzere son sözüm “Adalet mülkün temelidir, (Hz. Ömer)” diyerek bitireyim.

Cinselizm Web Editörü ve Seksolog Yazar Korcan Barış...

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ