Arkadaşlık Siteleri

Arkadaşlık Siteleri

Arkadaşlık Siteleri Hakkında Bilgimiz Ne Kadar Var

İnternetin hayatımıza girmesi ile birlikte, hayatımıza büyük yenilikler getirdiği gibi, ziyaret ettiğimiz bir siteyi kaydetmemiş ve adını hatırlamıyorsak bulmak nerede ise imkânsızdı değil mi?

Neydi, neydi bunun adı dediğimiz günler ve şimdi filimler de gördüğümüz bilim kurgularda yoldan geçerken reklamların yayınlanması, eve gelmeden ışıkları açmak, mikro dalgada bekleyen pizza dilimini siz daha girmeden çalıştırıp ısınmış sizi bekliyor olması, yada sipariş verdiğiniz yemeğin sizinle aynı saatte evde olması bunlar artık mümkün.

Alışverişten tutunda, evde bozulan musluğun tamirine kadar hemen telefona sarılıp yardım istediğimiz bu sanal kolaylık içinde, hayat arkadaşı, flört fantezisi, seks arkadaşlığı vb. istek arzuların yaşanacağı özgür platformlar olarak hizmet verdiğini belirtmekte fayda var.

Yani size bir seks teklifi geldiğinde nereden çıktı bu demeniz asılında bu bulunduğunuz platformla ilgili bir bilginiz olmadığındandır.

Akıllı telefonların hayatımıza girmesi ile birlikte yaşama entegre uygulamalar arasında en çok aranan ve indirilen uygulamalar arasında paralı yada kısıtlı özelliklerde arkadaşlık siteleri ile ilgili bir yazı yazacağımı ifade etmiştim.

Ezbere bilgiler ile yola çıkmamak için, bu platformların bir kaçında profil oluşturup üç farklı başlıkta bir ay zaman ayırarak tepkileri ve yaklaşımları gözlemleyip notlarımı aldıktan sonra, bunlar ek kaynak sayılabilir bu yönde yazılan yazılar ve çekilen belgeseller ile beraber harmanlayarak sizlere faydalı bir yazı olacağını düşünerek paylaşmak istedim.

Kaynak olarak girdiğim siteleri sizlerle paylaşacaktım fakat biraz ince düşünüp burada olan insanların yaşam alanına yön tayini olacağını düşünerek genel isimle anlatmayı tercih ettim.

Alınan notların, konuşmaların da kişilerin izinleri olmadığı için harmanladığım bilgiyi konulara aktardığımı belirterek gelişme kısmına giriyorum.

Yola çıktığım üç başlık

• Aşk
• Sexting (Cinsel içerikli mesajlaşma)
• Seks

Bu üç başlığın arasında neden yok dediğiniz Evlilik, yazının sonunda karşınıza çıkacağından ve çok önem taşımadığından başlıklar içine almadım.

AŞK

Çok masum bir ifade yani ağza alırken bile kalbiniz ile bağ kuruyor.

Bizler özünde yalnız insanlar topluluğu olarak, hayata direnmek, hayata serüven macera katmak ve bunu belgeleyen karşı partnerimiz ile anılara taşımak isteyen masum insanlarız.

Masum insanlarız fakat masum duygularımızın içinde, masum olmayan sorgularımız yok dersek kendimizi kandırmış oluruz.

Sosyal arkadaşlık sitelerini maksadını nasıl bir yer olduğunu bilmezsek, aşkınızın sonu çok ağır hüsrana uğrayacağı gibi sizin yaşadığınız başka insana örnek ve yön vereceğinden bir ön yargının başlamasına sebep olacaktır.

Siz aşk aradığınızı detaylı anlatsanız, lügatınız aşk üzerine olsa bile gelen teklifler içinden size yakın olanı tercih etmek, konuşmak sizin elinizde olan bir imkândır.

Gelen mesaja cevap verdiğinizde alacağınız tepkiler, size gelen mesajlar tamamen sizin verdiğiniz cevap üzerinedir.

Masumiyetin yıkılışı, aşk ile başladığınız yolun sonu seks olduğunu bilerek seksten kaçmanız birinci yanlış olacaktır.

Doğru olan bunu konuşmaktır zira onu kolay tanımanızı sağlar, cinsel yeterliliği, cinsel sapkınlığı, cinsel saygısı, öz güveni bunların hepsi bir bütün olmaz ise siz aşkla gittiğiniz bir gece bir daha unutamayacağınız bir kâbusu yaşamanız demektir.

Aşk ile seksi karıştırmak, bu en büyük yanlışlardan birisidir, aşk ile seks birbirinden tamamen farklı duygular ile yaşanır kadın yada erkek ne yazık ki bunu karıştırdığından içinde çıkamaz ve aşk biter.

Bu konu detaylı olarak ilerleyen zaman içinde hazırlığı devam eden youtube kanalımızdan sizlere aktaracağım.
Sorgu anahtarı ne zaman açılır, bir vakte mi desem iki vakte mi desem kısacası yakındır falda çıkmıştı demeyin sonra, öncelikle birbirimize net olmalıyız, ben netim yazarken, okurken de net olmak sizin elinizde özellikle kendi hemcinsim.

Aşk ve seks düşüncesi ile başlayan süreç belki bir evlilik yoluna, belki de güzel anılara yelken açtığında başlangıca geri dönme şu aşamalarla size geri dönebilir, yatakta istedikleri olmadığında, tekrar bir arkadaşlık sitesinde kolay gelişen bir seks birlikteliği yaşadığında, hayatında başka biri olduğunda, verdiği değişik tepki ve davranışlardan anlayabiliriz.

Telefonuna bakabilir miyim, kimin ile yazışıyorsun, neden seni takip etmiş, neden seni beğenmiş vb. kaybetme, aldatılma korku halleri ilk ana geri dönüşün işaretidir bence, ilk anı yeniden masaya yatırıp sormadıklarını, içinde kalanları kusma vaktidir.

Aşkla ilgili mesajlaştığım kadınlar da gözlemlediğim, kalemi iyi olan erkeklere karşı inanın kadınlar çok aciz, yalnız bırakılmış, kadın olduğu unutturulmuş, o kadar çok kadın var ki, biz erkekler, kadınlara neler yapmışız diye sordum da kendime,

Yani sevmeyi unutmuş, hayatımızda ki kadına tatlı sözü çok görmüş olmalıyız ki, bir tatlı söz duymak isteyen yaralı kadın da orada, yâda sığınmak istediği bir yürek için belki de son zincir halkası kalmış senin kıracağın kadında orada, repostlar, retwetler, paylaşımlar aşkın sözleri ile dolu icraat şaibeli aşk diyerek bitiriyorum.

SEXTING

Sexting, cinsel içerikli mesajlaşma hakkında bilginiz yoksa bir önceki yazımı bu linkten okuyabilirsiniz.

Sexting, Dünya genelinde, arkadaşlık sitelerinde en çok tercihler arasındadır.

Seks içerikli mesajlaşma, uyarım güçlüğü çekenler, öz güven eksiği olanlar, kendi vücudunu sergilemeyi sevenler, tatmin amaçlı tercih edenler olduğu gibi bağımlılık haline gelebilmektedir.

Arkadaşlık sitelerinde bu amaçla, sadece o anki arzu ve duygularını tatmin etmek, bu buluşmayı ileriye taşımak istemeyen ağırlık mutsuz evli çiftlerin de başvurduğu yollardan biridir.

Sexting, psikoloji alanında sapkınlık olarak yer almakla beraber birçok psikoloğun kanaati bu yöndedir.

Bir seksolog olarak bu konuda aynı fikirde olmadığımı, yazılan yazıların yetersiz ve karmaşık bilgi kirliliği içinde olması nedeni ile çiftlerin yaşam alanın kısıtlanması olarak görüyorum.

Cinsel içerikli mesajlaşma, cinsel arzuları yenilemek için farkında olmadan az biraz kıyısından köşesinden yaptığımız gerçeğini görmezden gelemeyiz, heyecan aşkı ve birlikteliklerin olmazsa olmazı ise sevgilinizin size yatağa davet eden bir mesaj gönderdiğini hayal edin, yola çıktığını varsayarak 30 dk. Sonra bir mesaj ile sutyeninizi çıkardığınızı mesaj ile bildirin, bu heyecanın kalbe zararını hatırlatalım her yazılan yazıyı zira yapmakta üstümüze yok.

Konuşamayan evli yada sevgililerde farklı sorunlar akılda olduğu için bu eylem trafik yada belli başlı sebepler dışında, anahtar açmak yada kişilerde bu sorgunun çalışmasını istemediğim için üstü kapalı geçmek istiyorum.

Konuşabilen çiftler, yeni tanışan çiftler, evlilik adaylarında kendi yaşam biçimine göre yapılmasında sakınca olmadığı fikrini benimsiyorum, eleştiriye açık bırakıyorum.

Bu başlıkta yaptığım gözlemde gördüğüm genel bir kesimin amacı içinde sadece tatmin olmak adına orada olduklarını, profillerinde net ibare ile belirtmelerinin doğru olacağını düşünüyorum.

SEKS

Erkeklerin kendi arasında konuşmalarından örnek ile başlamanın çok doğru olacağı gibi hedefi 12 den vurmayı umud ediyorum.

- Şu siteden akşam karı düşürdüm, buluştuk ben beğenmedim. “Neden Acaba?”
- Şu siteden bir karı ile tanıştım moruk, akşam evine gittik, birlikte olduk. “Öz güven Eksikliği”
- Telefonum susmuyor kanka siteden arayan arayana ben pas vermiyorum. “Büyük Yalan?”
- Bir hatunlar var sitede varya mankenlere taş çıkarır. “Sen neden oradasın”
- Öyle uğraşmıyorsun direk soruyorsun benimle yatarımsın. “Yok daha neler”

Önce İnsan! Ortak noktamız fikri irademiz bu yönde eğitilmiş olursa, kadın erkek yerine insan olmayı hatırlayıp saygıya tutunabiliriz.

Gerçekleri konuşmaktan daha ne kadar kaçabiliriz ki, bu söylemler bu anlatımlar işte bu sosyal arkadaşlık sitelerine yansıyan gerçeklerdir.

Söyleyeceğiniz sözlerin nereye gideceğini siz unutmuş olabilirsiniz fakat hayatın matematiği sizin gibi unutkan değildir.

İşte yazmadığım evlilik şıkkı ve en büyük tehlikesi bakın nereden karşımıza çıkıyor.

Sanal başlangıcın, flörte akabinde aşka karışıp, evlilik kararı ile birleştirilen mutlu berberliğe, birkaç satır önce duyduğunuz sözler, sevginin durağan dönemlerinde, aklınızdaki soru işaretini çalıştırmayacağının garantisi var mıdır?

En önemlisi arzu ve istekler ihtiyaç ise bunu size sunan neden basite indirgenir, Yaşanan mutlu birliktelik, arkadaş arasında boş bir sohbete neden kurban edilir.

Diyelim ki bunları boş bir amaçla söyledin, gece yatağa uzanıp yattın, aklından çıkmayan şehvet, sana sunulan sevgi ve saygı ile baş başa kaldın ve bu mahkemede kaybeden sen oldun, hangi yüzünle geri dönersen dön, işte bu içindeki zehir evliliği gün gelir zehirler.

Bu gözlem ve yazıların ana karakteri seks olduğu için, kadınların aşk ile seksi karıştırmaları da ayrı bir sorun yumağıdır.

Arkadaşlık sitelerinde neden kadınların sorgu mekanizması öncelik veya benden güzeli Şam’da yok, bal peteğim ama böceğim yok rolündeler.

Eğitimsiz ve yeterli bilgiye sahip olmadığımız gibi benzer karmaşalar, şehir efsaneleri, üzerine kat çıkılan yalanlar sayesinde, partnerinizin size yakın duyguları olabileceği gibi üstün niteliklere sahip olması neden şaşırtır sorusunun, bende ki karşılığı, kişilerin seks ile insanlığı karıştırmalarından kaynaklandığıdır.

Orgazmın ne olduğunu bilmeyen, erojen uyarımı hiç yaşamayan, dokunulmayı bile unutmuş kadınlar, kadını orgazma kendisinin ulaştıracağını düşünen erkekler, erkeğine çiçek almayan şımartmayı unutan kadınlar, daha ne istediğini bilmeyen karışık beyinler, gözlemlerim arasında olduğu gibi duyunca tepkileri olan kadınlar da bu sitelerden tecrübe edindiğim bilgidir.

En önemlisi sonu seks olacak bir birlikteliğin adı aşkta olsa, neden önceliği seksi konuşmak değildir, kadınlarla bunu konuşmak neden zordur, neden seks kadın erkek arasında geçtiğinde gözler temastan kaçar, sorunlu birlikteliklerin ve evliliklerin yıkılış gerekçesinde en yüksek dilimi neden seks alır.

Bendeki Cevabı; Toplum olarak cinsel eğitimin pornografi ile verildiğinden biz seksologlar, gülme geldi bana, iki isimden başka yok, işte işin görünen eksik yüzü seksologların azlığı, seksin konuşulmaması, inançlara dayatılması, insan olduğumuzu unutup cinsel hazlarımıza boğulup bize yakışmayan roller.

Gerçekleri konuşmak adına çok başarılı değiliz, okumayı pek sevmediğimiz hatta sıkıcı bulduğumuz kanaati yaygın, buraya kadar geldiyseniz umut var demektir.

Lütfen okuduğunuzu cımbızlamayarak, eleştirinizi, sorunuzu, de yi da yı ayrı yazmamışsın serzenişinizi terlik yada tebrik şeklinde bana ulaştırırsanız çok mutlu olurum.

Bana göre gecikmiş bir proje olsa da, Cinselizm’de yazılacak konularımız çok olduğu gibi, hiçbir maddi çıkar beklemeden, uykundan feragat edip, sabahın ışıklarına kadar, web sitesi işleri, sosyal medya hesapları senkronizasyonu, gelen mesajlar dâhil her çalışmasını büyük bir titizlikle ile tek başına yönetiyorum, bu zaman yarışı içinde yazılarımı doğal hali ile paylaşıyorum, arada bir şirazem kayarsa mazur görün lütfen.

Zaman Ayırıp Okuduğunuz için, Sevgi ile kalın..

Cinselizm Web Editörü Korcan...

 

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ